A hagyományos tanfolyamos úszásoktatás keretein belül 3,5-12 éves korig foglalkozunk gyerekekkel.
Az évet 10x4 hetes turnusokra bontva tartjuk. Egy turnus 10 alkalomból áll, melynek variációi a következők:
hétfő-szerda: csak párban választható!!!
kedd-csütörtök: csak párban választható!!!
Péntek: Heti 1 alkalmas úszásoktatásként, illetve heti 3.napnak is választható!!!
Egy időpontban két képességcsoport úszik egyszerre, mindkettőben 6-6 főt tudunk fogadni.
Módszertanilag a hát-, és gyorsúszás párhuzamos oktatását részesítjük előnyben, erre építjük a későbbiekben a mellúszást, illetve a pillangóúszást.
Tudásszint alapján négy képességcsoportba osztjuk a gyerekeket, törekszünk a minél differenciáltabb oktatásra, a hatékonyabb fejlődés érdekében.
Vízhez-szoktató:
Ezeket a foglalkozásokat a medence szélén leválasztott 80 cm mély, 4x4 méteres részen tartjuk. Ide azokat a gyerekeket várjuk, akik most ismerkednek az úszás alapjaival. Az oktató mindvégig bent van a gyerekekkel a vízben. Megtanulják a levegővételt és kifújást, a merülést, vízbeugrást, lebegést és siklást hason és háton, úszódeszkával és anélkül, valamint a gyorsúszás és hátúszás lábtempóját. Ezen a szinten a gyerekek megszerzik az alapvető vízbiztonságot. A vízhez-szoktatás során nagy hangsúlyt helyezünk a játékos jelleg erősítésre.
Kezdő:
Itt a medence szélén egy kötéllel leválasztott fél méteres sávban úsznak a gyerekek a medence teljes hosszában (16 méter). Ennél a csoportnál az oktató már nem megy be a gyerekekkel a vízbe. A fal mellett végzett gyakorlatok mellett megtanulnak vízbe ugrani, majd a medence hosszában úszni úszódeszkával, eleinte csak lábtempóval. Ezután térünk át a kartempók oktatására először hátúszásban, majd gyorsúszásban, deszkával illetve deszka nélkül, valamint a gyorsúszás levegővételét is itt tanítjuk. A képességcsoport célja, hogy mindkét úszásnemben minél tökéletesebben ússzanak a gyerekek. A fél méteres sávnak köszönhetően a gyerekek bármikor meg tudnak kapaszkodni mindkét oldalon, ezzel nagyobb biztonságérzetre tesznek szert. Az úszás itt csak az egyik irányba történik, visszafelé a parton sétálnak, így nem terheljük őket túl, lehetőségük van pihenni.
Félhaladó:
Azok a gyerekek kerülnek ide, akik már teljes biztonsággal úsznak a mélyvízben, és végi tudják úszni megállás nélkül a 16 métert hát-, illetve gyorsúszásban. Itt tökéletesítjük a gyors-, és hátúszást, összehangoljuk a kar- és lábtempót, illetve a mellúszást is itt tanítjuk. Kezdetben nem úsznak még oda-vissza 32 métert, 16 méternél pihenőt tartunk, fokozatosan térünk át a hosszabb, folyamatosabb úszásra. Fokozatosan megismertetjük őket a delfin lábtempóval is.
Haladó:
A haladók már folyamatosan úsznak megállás nélkül több hosszon keresztül gyors-, hát-, és mellúszásban, egyre növekvő terhelés mellett. A cél, hogy a kisebb technikai hiányosságokat kijavítsuk, de már terhelést is adjunk. A delfin lábtempó mellé bekapcsoljuk a pillangóúszás technikájának oktatását, illetve a rajtok és fordulók oktatását is.
Alapvető filozófiánk, hogy a hozzánk járó gyerekeket magas szakmai színvonalon, játékos foglalkozások keretében tanítsuk,hogy örömmel jöjjenek minden foglalkozásra, és olyan úszástudásra tegyenek szert, melyet egész életükön át használni tudnak.